Local Sports
  • Results

    Results from Thursday, March 3- State Boys Hockey Tournament-Class 2A Quarterfinals @ Xcel Energy CenterStillwater 4 Farmington 1Wayzata 3 Burnsville 1Eden Prairie 7 Anoka 3Grand Rapids 3 Bemidji 2 OT State Boys Hockey Tournament-Class A …

    Keep Reading >>

    04 Mar 16
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Thursday, March 3- State Boys Hockey Tournament-Class 2A Quarterfinals @ Xcel Energy CenterStillwater vs. FarmingtonWayzata vs. BurnsvilleEden Prairie vs. AnokaGrand Rapids vs. Bemidji State Boys Hockey Tournament-Class A Consolation @ Mariucci ArenaMankato West …

    Keep Reading >>

    03 Mar 16
  • Results

    Results from Wednesday, March 2- State Boys Hockey Tournament-Class A Quarterfinals @ Xcel Energy CenterBreck 8 Mankato West 0Thief River Falls 6 Princeton 1St. Paul Academy 4 St. Cloud Cathedral 2Hermantown 11 LDC 3 Boys …

    Keep Reading >>

    03 Mar 16
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Wednesday, March 2- State Boys Hockey Tournament-Class A Quarterfinals @ Xcel Energy CenterBreck vs. Mankato WestPrinceton vs. Thief River FallsSt. Cloud Cathedral vs. St. Paul AcademyHermantown vs. LDC KGLB 6 pm Boys Basketball-Section …

    Keep Reading >>

    02 Mar 16
  • Results

    Results from Monday, February 29- Boys Basketball-Section Playoffs-Section 2AA North Championship-Belle Plaine 56 NYA 52

    Keep Reading >>

    01 Mar 16
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Monday, February 29- Boys Basketball-Section Playoffs-Section 2AA North Championship-NYA vs. Belle Plaine @ MN State Mankato KGLB 6 pm 

    Keep Reading >>

    29 Feb 16
  • Results

    Results from Saturday, February 27- State Wrestling Tournament-Individual Place WinnersGarrett Vos, Waconia-State Champ 113 AAPreston Bradley, DC-4th 113AA Quinn Youngs, A/ML-4th 120 AA Brock Luthens, Hutch/BLHS-3rd 126 AA Tyler Wagener, Waconia-3rd 132 AAtanner Vassar, A/ML-4th …

    Keep Reading >>

    29 Feb 16
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Saturday, February 27- State Wrestling Tournament-Finals in Individual Competition, Reports on KDUZ/KARP Section Boys Swimming-Finals @ Willmar Boys Basketball-Section Playoffs-Section 5A South Semi-Kimball vs. Swanville @ Little FallsSection 5AA West Semi-Annandale vs Maple …

    Keep Reading >>

    27 Feb 16