Local Sports
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Wednesday, June 13- State Golf Tournament-Finals today Ama Baseball-DC at Maple LakeAma Baseball-Waverly Montrose at CokatoAma Baseball-Litchfield at BuffaloAma Baseball-Waconia at HutchinsonAma Baseball-Cologne at HamburgAma Baseball-Gibbon at SearlesAma Baseball-Bird Island at NLS

    Keep Reading >>

    13 Jun 18
  • Results

    Schedule for Tuesday, June 12- State Golf Tournament-Day 1Class A Girls-BOLD Team Leading by 7 shots currently, Lanie Mages, Makayla Snow, and Ashley Trongard are all in the top 15. — Audree Ginsberg BLHS 17th …

    Keep Reading >>

    13 Jun 18
  • 2018-Trap-Shooting-Championship

    The 2018 Minnesota State Trap Shooting Championships are going on in Alexandria.  KDUZ AM 1260/FM 96.5 has you covered!  Tune in for Interviews and Reports June 11th through the 19th featuring all of our area …

    Keep Reading >>

    12 Jun 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Tuesday, June 12- State Golf Tournament-Day 1Class A Girls-BOLD Team — Audree Ginsberg BLHSClass 2A Boys-Jackson Bakeberg, DCClass 2A Girls-Siera Dagner, Annandale Class 3A Boys-Waconia Team Ama Baseball-Jordan at CologneAma Baseball-Watertown at Young …

    Keep Reading >>

    12 Jun 18
  • Results Schedule

    State Track and Field Meet- Area Top 5 Place Winners Class A Boys: 110 m Hurdles-TJ Jok, Annandale 4th Place400 m- Matthew Notch, EVW/K State Runner Up4×400 Relay-EVW/K  3rd PlaceShot Put- Connor Kantack, GSL 3rd PlaceHigh Jump-Matthew Notch, EVW/K 5th Place – TJ …

    Keep Reading >>

    11 Jun 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Saturday, June 9- State Track and Field Meet-Finals Today Ama Baseball-Waconia at St BoniAma Baseball-Kimball vs New Munich American Legion Baseball-DC at Hutchinson Schedule for Sunday, June 10- Ama Baseball-Litchfield at Howard LakeAma …

    Keep Reading >>

    09 Jun 18
  • Results

    Schedule for Friday, June 8- State Track and Field Meet-Class A Boys:Shot Put- Connor Kantack, GSL 3rd Place Class A Girls:Long Jump-Nyalaam Jok, Annandale State Runner Up – Alisa Gilbert, WM 3rd PlaceHigh Jump- Hannah …

    Keep Reading >>

    09 Jun 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Friday, June 8- State Track and Field Meet-Day 1 Today. 43 Entrants Locally taking part…Class A Boys:110 m Hurdles-TJ Jok, Annandale – Logan Tesch, Sibley East – Caden Zillmer, HLWW100 m-Kyle Christensen, GSL4×200 …

    Keep Reading >>

    08 Jun 18