Your Source for Local High Shcool & College Sports
  • Results

    Results from March 6- Girls Basketball-Section Playoffs-Section 2A-Sleepy Eye 63 BOLD 53Section 4A-Mayer Lutheran 67 Christian Life Academy 28Section 4A-Heritage Christian 67 LPHT 45Section 2AA-NYA 56 GSL 39Section 3AA-EVW 44 NLS 27Section 5AA-Maranatha Christian 80 …

    Keep Reading >>

    07 Mar 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Tuesday, March 6- Girls Basketball-Section Playoffs-Section 2A North Championship-BOLD vs Sleepy Eye @ GustavusSection 4A Semi-Mayer Lutheran vs Christian Life Academy @ Anoka Ramsey CC KGLB ReportsSection 4A Semi-LP/HT vs Heritage Christian @ …

    Keep Reading >>

    06 Mar 18
  • Results from Weekend

    Schedule for Saturday, March 3- State Boys Swimming Meet- Anton Nunvar, Hutch: 5th in 200 IM, 4th in 100 Backstroke State Wrestling Tournament-Dayne Morton, Sibley East State Champ at A120 – Zack Holtz, Kimball 4th …

    Keep Reading >>

    05 Mar 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Saturday, March 3- State Boys Swimming Meet @ U of M-Finals Today State Wrestling Tournament-Individual Finals Today Girls Basketball-Section Playoffs-Section 4A-LP/HT at CHOFSection 4A-Cristo Rey Jesuit at Mayer Lutheran KGLB 7 pmSection 5AA-Mpls …

    Keep Reading >>

    03 Mar 18
  • Results

    Schedule for Friday, March 2- Girls Basketball-Section Playoffs-Section 2A-BOLD 79 SESM 42Section 2AA-NYA 54 Jordan 22Section 2AA-GSL 63 GFW 48 Boys Basketball-Regular Season-Annandale 63 Breck 58DC 63 GSL 47Delano 93 Hutchinson 68Rockford 53 Litchfield 44Mound …

    Keep Reading >>

    03 Mar 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Friday, March 2- Boys Swimming-State Meet @ U of M…Local Competitors: Hutchinson 200 Medley Relay – Anton Nunvar, Hutch: 200 IM – Logan Bateman, Hutch: 200 Butterfly – John Kenison, WM/D: 200 Free …

    Keep Reading >>

    02 Mar 18
  • Results

    Schedule for Thursday, March 1- State Wrestling Tournament-Team CompetitionACGC goes 0-2 in Class A Competition…Class A State Champ is Zumbrota Mazeppa, Class AA Champ is Kasson Mantorville, and Class 3A Champ is St Michael Albertville …

    Keep Reading >>

    02 Mar 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Thursday, March 1- State Wrestling Tournament-Team CompetitionACGC in Class A Competition-KDUZ Boys Swimming-State Meet @ U of M – Diving Prelims today Girls Basketball-Section Playoffs-Section 4A First Round-Liberty Classical at LPHTSection 3AA North …

    Keep Reading >>

    01 Mar 18