Your Source for Local High Shcool & College Sports
  • Results1

    Results from Thursday, March 6- State Boys Hockey Tournament-Class 2A Quarterfinals- Lakeville North 2 Roseau 1 OT Eden Prairie 4 Centennial 3 Edina 6 Stillwater 1 Eagan 3 Duluth East 0 State Boys Hockey Tournament-Class …

    Keep Reading >>

    07 Mar 14
  • ScreenHunter_135 Mar. 06 22.09

    The Holy Family Fire are headed to the State Boys Basketball Tournament after a 69-57 win over Waconia in the Section 6AAA title game Thursday night.  All 5 Fire starters were in double figures led …

    Keep Reading >>

    06 Mar 14
  • Saints

    ST. PAUL, MN (March 6, 2014) – The St. Paul Saints pitching staff continues to get deeper each week and they added a gem to their starting rotation in the most recent batch.  The Saints signed free …

    Keep Reading >>

    06 Mar 14
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Thursday, March 6- State Boys Hockey Tournament-Class 2A Quarterfinals- #2 Lakeville North vs. Roseau #3 Eden Prairie vs. Centennial #1 Edina vs. Stillwater #4 Duluth East vs. #5 Eagan State Boys Hockey Tournament-Class …

    Keep Reading >>

    06 Mar 14
  • Results1

    Results from Wednesday, March 5- State Boys Hockey Tournament-Class A Quarterfinals- Hermantown 6 Luverne 3 New Prague 5 Chisago Lakes 2 East Grand Forks 5 Orono 1 St. Cloud Cathedral 4 Totino Grace 3 OT

    Keep Reading >>

    06 Mar 14
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Wednesday, March 5- State Boys Hockey Tournament-Class A Quarterfinals- #2 Hermantown vs. Luverne #3 New Prague vs. Chisago Lakes #1 East Grand Forks vs. Orono #4 St. Cloud Cathedral vs. #5 Totino Grace

    Keep Reading >>

    05 Mar 14
  • Results1

    Results from Tuesday, March 4- Boys Basketball-SECTION PLAYOFFS- Section 2A North Championship-ACGC 60 LP/HT 57 Section 5A South Championship-BBE 70 Kimball 43 Section 2AA North Championship-Lesueur Henderson 76 GSL 55 Section 5AA North Championship-Annandale 63 …

    Keep Reading >>

    05 Mar 14
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Tuesday, March 4-   Boys Basketball-SECTION PLAYOFFS-   Section 2A North Championship-ACGC vs. LP/HT @ Gustavus WEB Only, 7 pm Section 5A South Championship-Kimball vs. BBE @ Little Falls Section 2AA North Championship-GSL …

    Keep Reading >>

    04 Mar 14