Your Source for Local High Shcool & College Sports
  • Wrestling

    KDUZ/KARP/KGLB is proud to announce the all area wrestling team.  Nominations come directly from area coaches, then are voted on by our wrestling sportscasters.   All Area Team-Wrestling 106 pounds- Brock Luthens, Hutchinson/BLHS, Freshman-All Conf, …

    Keep Reading >>

    14 Mar 15
  • basketballtrophy

    KDUZ/KARP/KGLB is proud to announce their 2015 All Area Boys Basketball Team.  Nominations come from the coaches and are then voted on by the sportscasters.  Here is the 2015 team: All Area Team-Boys Basketball Jarred …

    Keep Reading >>

    14 Mar 15
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Saturday, March 14- State Boys Basketball Tournament- Class A 3rd Place-CMCS vs. Battle Lake Class A State Championship-Rushford Peterson vs. Maranatha Christian Class 2A 3rd Place- St. Croix Lutheran vs. Maple River Class …

    Keep Reading >>

    14 Mar 15
  • Results1

    Results from Friday, March 13- State Boys Basketball Tournament- Class A Semi-Rushford Peterson 62 CMCS 39 Class A Semi-Maranatha Christian 74 Battle Lake 69 Class 2A Semi-Melrose 55 St. Croix Lutheran 40 Class 2A Semi-Caledonia …

    Keep Reading >>

    14 Mar 15
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Friday, March 13- State Boys Basketball Tournament- Class A Semi-Rushford Peterson vs. CMCS Class A Semi-Maranatha Christian vs. Battle Lake Class 2A Semi-St. Croix Lutheran vs. Melrose Class 2A Semi-Caledonia vs. Maple River …

    Keep Reading >>

    13 Mar 15
  • Results1

    Results from Thursday, March 12- State Boys Basketball Tournament- Class 4A Semi-Champlain Park 65 Shakopee 57 Class 4A Semi-Apple Valley 67 Lakeville North 58 Class 3A Semi-De La Salle 74 Mankato East 40 Class 3A …

    Keep Reading >>

    13 Mar 15
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Thursday, March 12- State Boys Basketball Tournament- Class 4A Semi-Champlain Park vs. Shakopee Class 4A Semi-Apple Valley vs. Lakeville North Class 3A Semi-De La Salle vs. Mankato East Class 3A Semi-Waconia vs. St. …

    Keep Reading >>

    12 Mar 15
  • Results1

    Results from Wednesday, March 11- State Boys Basketball Tournament- Class 2A Q’final-St. Croix Lutheran 37 Esko 35 Class 2A Q’final-Melrose 81 Redwood Valley 66 Class 2A Q’final-Caledonia 72 Annandale 66 Class 2A Q’final-Maple River 78 …

    Keep Reading >>

    12 Mar 15