Your Source for Local High Shcool & College Sports
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Monday, June 18- State Baseball Tournament-State Championship-Class 4A-Minnetonka vs Stillwater (rained out from Saturday) Ama Baseball-Victoria at Waconia

    Keep Reading >>

    18 Jun 18
  • Results

    Schedule for Saturday, June 16- State Baseball Tournament-State Championships @ Target FieldClass A-Heritage Christian 8 Sleepy Eye 0Class 2A-Maple Lake 8 Duluth Marshall 4Class 3A-Mahtomedi 5 Rocori 1 Ama Baseball-Carver 5 St Boni 2Winsted 5 …

    Keep Reading >>

    18 Jun 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Saturday, June 16- State Baseball Tournament-State Championships @ Target FieldClass A-Heritage Christian vs Sleepy EyeClass 2A-Duluth Marshall vs Maple LakeClass 3A-Mahtomedi vs RocoriClass 4A-Minnetonka vs Stillwater Ama Baseball-Brownton at CarverAma Baseball-New Germany at …

    Keep Reading >>

    16 Jun 18
  • Results

    Schedule for Friday, June 15- Ama Baseball-Cokato 9 DC 0Hamburg 11 Winsted 0Gibbon 9 Courtland 7

    Keep Reading >>

    16 Jun 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Friday, June 15- State Baseball Tournament-Rounds 2 and 3 Ama Baseball-Cokato at DCAma Baseball-Hutchinson at Elrosa TournamentAma Baseball-Hamburg at WinstedAma Baseball-Plato at CologneAma Baseball-Kimball at Cold SpringAma Baseball-Gibbon at Courtland American Legion Baseball-Hutchinson …

    Keep Reading >>

    15 Jun 18
  • Results

    Schedule for Thursday, June 14- Ama Baseball-Delano 6 Howard Lake 1Young America 5 Waconia 2 American Legion Baseball-Eden Prairie 8 Waconia 6

    Keep Reading >>

    15 Jun 18
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Thursday, June 14- State Baseball Tournament- Q’finals Today Ama Baseball-Howard Lake at DelanoAma Baseball-Green Isle at Glencoe KGLB Ama Baseball-Waconia at Young America American Legion Baseball-Hutchinson at New Ulm

    Keep Reading >>

    14 Jun 18
  • Results

    Schedule for Wednesday, June 13- State Golf Tournament-Day 1Class A Girls-BOLD Team 4th Place, Lanie Mages11th Place – Audree Ginsberg BLHS 15th PlaceClass 2A Boys-Jackson Bakeberg, DC 40th, Holy Family wins State Team TitleClass 2A …

    Keep Reading >>

    14 Jun 18