Your Source for Local High Shcool & College Sports
  • Results

    Schedule for Friday, June 9- State Track and Field Meet @ Hamline UniversityClass 2A: Isaiah Nelson, Hutchinson-3rd in Triple JumpClass A: Steven Orzolek, Litchfield-2nd in Shot Put – Anna Donnay, EVW/K-7th in 3,200m – Holly …

    Keep Reading >>

    10 Jun 17
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Friday, June 9- State Track and Field Meet @ Hamline University State Softball Tournament-Class A 5th Place-Kimball vs. Pillager KDUZ 9 amClass 3A 5th Place-Waconia vs. Thief River Falls KGLB 9 am Ama …

    Keep Reading >>

    09 Jun 17
  • Results

    Schedule for Thursday, June 8- State Softball Tourament-@ MankatoClass A: #5 Hayfield 13 #4 Kimball 12Class A: #4 Kimball 13 Red Lake Falls 2Class 3A: #1 Mankato West 4 Waconia 1Class 3A: Waconia 15 #5 …

    Keep Reading >>

    09 Jun 17
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Thursday, June 8- State Softball Tourament-@ MankatoClass A: #4 Kimball vs #5 Hayfield KDUZ 1 pm *second game for Kimball also at 7 pm on KDUZClass 3A: Waconia vs. #1 Mankato West KGLB …

    Keep Reading >>

    08 Jun 17
  • Results

    Schedule for Wednesday, June 7- Boys Tennis-State Team Tournament-Class A State Champion: Blake 7 Virginia 0Class 2A State Champion: Minnetonka 4 East Ridge 35th Place Match in Class A: Litchfield 7 Crookston 0

    Keep Reading >>

    08 Jun 17
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Wednesday, June 7- Ama Baseball-Glencoe at WatertownAma Baseball-DC at Howard LakeAma Baseball-Hutchinson at Maple LakeAma Baseball-Waverly at LitchfieldAma Baseball-Buffalo at Cokato

    Keep Reading >>

    07 Jun 17
  • Results

    Schedule for Tuesday, June 6- Baseball-Section Playoffs-Section 2A-Elimination Game-ACGC 4 Springfield 2Section 5AA-Elimintion Game-Providence Academy 5 Annandale 4 Section 6AAA Championship-Waconia 3 Benilde St Margaret’s 2 Waconia wins Section Championship Golf-Section 6AA Finals: Qualifiying for …

    Keep Reading >>

    07 Jun 17
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Monday, June 5- Baseball-Section Playoffs-Section 5AA Elimination Game-Annandale vs. Holy Family @ Maple Lake KDUZ 4:30 pm Golf-Section 2AA Finals @ New PragueGolf-Section 5AA Finals @ BeckerGolf-Section 6AA Meet at SartellGolf-Section 2AAA Finals …

    Keep Reading >>

    05 Jun 17