Your Source for Local High Shcool & College Sports
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Wednesday, February 24- Boys Hockey-Section 3A Championship-LDC vs. Luverne @ Gustavus, KARP 7:30 pm

    Keep Reading >>

    24 Feb 16
  • Results1

    Results from Tuesday, February 23- Boys Basketball-Section Tournament- Section 2A North Q’final-Cleveland 69 LP/HT 46Section 2A North Q’final-Mayer Lutheran 63 BOLD 57Section 2AA North Q’final-Jordan 64 GSL 62 OTSection 2AA North Q’final-NYA 77 GFW 43Section …

    Keep Reading >>

    24 Feb 16
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Tuesday, February 23- Boys Basketball-Section Tournament- Section 2A North Q’final-LP/HT at ClevelandSection 2A North Q’final-BOLD at Mayer LutheranSection 2AA North Q’final-GSL at Jordan KARP 7 pmSection 2AA North Q’final-GFW at NYA KGLB 7 …

    Keep Reading >>

    23 Feb 16
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedul e for Monday, February 22- Girls BB-Lesueur Henderson at NYAGirls BB-Mayer Lutheran at TCUGirls BB-Sibley East at JordanGirls BB-ACGC at MinnewaskaGirls BB-MACCRAY at BOLDGirls BB-BLHS at Cedar Mtn ComfreyGirls BB-Wabasso at GFW

    Keep Reading >>

    22 Feb 16
  • Results1

    Results from Saturday, February 20- State Girls Hockey Tournament-Class 2A State Championship-Eden Prairie 3 Maple Grove 2Class 2A 3rd Place-Hill Murray 5 Edina 3Class 2A 5th Place-Eastview 2 Lakeville South 1Class A State Championship-Blake 8 …

    Keep Reading >>

    22 Feb 16
  • Sports-Schedule-220x1451

    Schedule for Saturday, February 20- State Girls Hockey Tournament-Finals today State Gymnastics Meet-Individual Competition today Section Wrestling-Individual Competion, finals today…Reports on KDUZ in the afternoon, wrap up reports on KARP from 9-10 pm. Boys Hockey-Section …

    Keep Reading >>

    20 Feb 16
  • Results1

    Results from Friday, February 19- State Gymnastics Meet-Class 2A Champion-St. Cloud TechClass A Champion-Detroit Lakes, WM/Mound Westonka finishes 5th State Girls Hockey Tournament-Class A Semi-Blake 5 Proctor Hermantown 1Class A Semi-St. Paul United 4 Warroad …

    Keep Reading >>

    20 Feb 16
  • Wrestling

    Wrestling Fans…Listen Live to the Section 2AA Wrestling Finals with our sister station in New Ulm…  http://radio.securenetsystems.net/v5/KNUJ Local Teams competing include: Hutchinson/BLHS, GSL/LP, Waconia, and Watertown Mayer/Mayer Lutheran Coverage begins in the afternoon.  

    Keep Reading >>

    19 Feb 16